121 деца от "Алексия" Добрич спечелиха златни медали на Държавното първенство по гимнастика
Pro News Dobrich
21.06.2026
Изключителен успех постигнаха състезателите на Спортен клуб по гимнастика „Алексия“ – Добрич, които завоюваха шест златни отличия на Държавното първенство по гимнастика. Общо 121 деца от клуба се завръщат в Добрич със златни медали след впечатляващото си представяне.
Новината съобщи хореографът и ръководител на клуба Севдалина Мавродиева-Нейкова, която определи деня като „велик, дълъг, щастлив и успешен“.
„121 деца прибрах в Добрич със златен медал от Държавно първенство! Звучи невъзможно, но е факт“, сподели тя след края на състезанието.
По думите ѝ зад успеха стои една изключително трудна година на подготовка, изпълнена с много труд, отдаденост и вяра в способностите на младите гимнастички.
На първенството клуб „Алексия“ участва с шест отбора в три възрастови групи. Всички представени хореографии са отличени със златни медали, което превръща представянето на добричкия клуб в едно от най-успешните в надпреварата.
„Като малка аз бях резерва и си поставих за цел всичките 121 деца да се явят. Днес това се случи и всички те се завръщат като шампиони“, споделя още Мавродиева-Нейкова.
В съдийския панел на първенството са били Цвета Никова и Симона Петрова, а в треньорския екип на СКГ „Алексия“ са работили Камелия Кирилова и Симона Желева.
„Безкрайно се гордея с тези малки машинки. Поздравявам всички с професионализма и успеха, който завоювахме за Добрич“, заяви още ръководителят на клуба.
Поредният голям успех на СКГ „Алексия“ затвърждава водещото място на добричката школа сред най-добрите в страната и е повод за гордост както за клуба, така и за града.
