121 деца от "Алексия" Добрич спечелиха златни медали на Държавното първенство по гимнастика

Pro News Dobrich

21.06.2026

Изключителен успех постигнаха състезателите на Спортен клуб по гимнастика „Алексия“ – Добрич, които завоюваха шест златни отличия на Държавното първенство по гимнастика. Общо 121 деца от клуба се завръщат в Добрич със златни медали след впечатляващото си представяне.

Новината съобщи хореографът и ръководител на клуба Севдалина Мавродиева-Нейкова, която определи деня като „велик, дълъг, щастлив и успешен“.

„121 деца прибрах в Добрич със златен медал от Държавно първенство! Звучи невъзможно, но е факт“, сподели тя след края на състезанието.

По думите ѝ зад успеха стои една изключително трудна година на подготовка, изпълнена с много труд, отдаденост и вяра в способностите на младите гимнастички.

На първенството клуб „Алексия“ участва с шест отбора в три възрастови групи. Всички представени хореографии са отличени със златни медали, което превръща представянето на добричкия клуб в едно от най-успешните в надпреварата.

„Като малка аз бях резерва и си поставих за цел всичките 121 деца да се явят. Днес това се случи и всички те се завръщат като шампиони“, споделя още Мавродиева-Нейкова.

В съдийския панел на първенството са били Цвета Никова и Симона Петрова, а в треньорския екип на СКГ „Алексия“ са работили Камелия Кирилова и Симона Желева.

„Безкрайно се гордея с тези малки машинки. Поздравявам всички с професионализма и успеха, който завоювахме за Добрич“, заяви още ръководителят на клуба.

Поредният голям успех на СКГ „Алексия“ затвърждава водещото място на добричката школа сред най-добрите в страната и е повод за гордост както за клуба, така и за града.

ВАШИТЕ СИГНАЛИ

Сигнализирай за проблеми в градската среда и нередности при разходване на публични ресурси.

Приложението agoradobrich.com осигурява единна точка за комуникация с гражданите, фирмите и институциите за подаване на неспешни сигнали във връзка с отклонения от нормалните условия на градската среда. Създадено е, за да осигури ефективна комуникация между гражданите и общинската администрация. Приложението работи 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата. Достъпът до него е безплатен.

Тук имате възможност да сигнализирате за проблеми на територията на общините от област Добрич, като опишете проблема, добавите илюстративни файлове и посочите местонахождението му.

  • Инфраструктура
  • Чистота
  • Обществен ред
  • Водоснабдяване

ЗА ПРОЕКТА

“Гражданите и бизнесът – гарант за по-ефективно местно управление“ е проект на „Про Нюз Добрич“ ЕООД по програма „Следващите 10 – в подкрепа на значими идеи през следващите десет години“ на Фондация „Америка за България“, направление „Добро управление на местно ниво“. Изпълнява се от „Про Нюз Добрич“ ЕООД в периода декември 2020 г. – юни 2022 г. Проектът цели насърчаване на публичността при разходването на публичните средства, ефективно противодействие на корупцията, поставяне на гражданите в центъра на всички демократични институции и процеси.