Четирима зрелостници завършиха с пълно отличие ПГ по земеделие „Тодор Рачински“ в Генерал Тошево

Pro News Dobrich

18.06.2026

В Иновативната професионална гимназия по земеделие „Тодор Рачински“ в Генерал Тошево, която е и Център за високи постижения, четирима зрелостници завършиха с пълно отличие. Това стана ясно по време на тържествената церемония по връчване на дипломите на дванадесетокласниците.

В присъствието на преподаватели, ученици и гости директорът на училището Кристияна Иванова връчи дипломите на абитуриентите. Голяма част от зрелостниците завършват с отличен успех, което е поредно доказателство за високото ниво на подготовка в учебното заведение.

В обръщението си към младите хора директорът ги насърчи да бъдат упорити и уверени в собствените си възможности.

„Вие се убедихте, че всичко се постига с труд и нищо в този живот, уважаеми млади дами и господа, не се получава даром. Всичко се получава с труд, с много труд, с много постоянство и преди всичко се получава с вяра в себе си. Вие спрете ли да вярвате в себе си, спрете ли да мечтаете? Срутват се ония замъци, ония къщи, ония стени, които сте построили със своя труд“, каза Иванова.

ПГ по земеделие „Тодор Рачински“ е училище с утвърден авторитет в региона, което съчетава професионалната подготовка в сферата на земеделието с развитието на ключови компетентности, необходими за успешната реализация на младите хора.

Сред приоритетите на училището е изграждането на инициативност и предприемчивост съгласно Европейската референтна рамка за ключовите компетентности. Развитието на лидерски умения е важна част от тази подготовка и е заложено в Стратегията за развитие на учебното заведение.

Тържеството по дипломирането се превърна в празник както за зрелостниците, така и за техните преподаватели, които изпращат поредния успешен випуск към нови предизвикателства и възможности.

ВАШИТЕ СИГНАЛИ

Сигнализирай за проблеми в градската среда и нередности при разходване на публични ресурси.

Приложението agoradobrich.com осигурява единна точка за комуникация с гражданите, фирмите и институциите за подаване на неспешни сигнали във връзка с отклонения от нормалните условия на градската среда. Създадено е, за да осигури ефективна комуникация между гражданите и общинската администрация. Приложението работи 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата. Достъпът до него е безплатен.

Тук имате възможност да сигнализирате за проблеми на територията на общините от област Добрич, като опишете проблема, добавите илюстративни файлове и посочите местонахождението му.

  • Инфраструктура
  • Чистота
  • Обществен ред
  • Водоснабдяване

ЗА ПРОЕКТА

“Гражданите и бизнесът – гарант за по-ефективно местно управление“ е проект на „Про Нюз Добрич“ ЕООД по програма „Следващите 10 – в подкрепа на значими идеи през следващите десет години“ на Фондация „Америка за България“, направление „Добро управление на местно ниво“. Изпълнява се от „Про Нюз Добрич“ ЕООД в периода декември 2020 г. – юни 2022 г. Проектът цели насърчаване на публичността при разходването на публичните средства, ефективно противодействие на корупцията, поставяне на гражданите в центъра на всички демократични институции и процеси.